Skocz do zawartości

Pad z PC do Xboxa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

DMX

DMX

Very Easy

• Użytkownik
  • 34 postów
Czy uzywajac ta przejsciowke: http://allegro.pl/item299539531_kabel_adap..._xbox_nowy.html podlacze pada z PCta? Nie moge nigdzie dostac oryginalnego pada a na allego same chinskie no_name
0

-=Dexter=-

-=Dexter=-

Łysy Super Zając!!!

• Użytkownik
  • 3194 postów
  • GamerTag:DexterPL
oczywiscie ze NIE. jedynie pady dla xboxa dzialaja.
0

fiskomp

fiskomp

Very Easy

• Użytkownik
  • 17 postów
CYTAT(bartekc651)
oczywiscie ze NIE. jedynie pady dla xboxa dzialaja.

Możesz jaśniej, dlaczego niby nie będzie działał pad od PC'ta przez to coś ??

Bo twoja odpowiedź dość lakoniczna i zarazem jednoznacznie negatywna.

Pytam, bo sam mam fajnego padzika na USB i jakby się dało podpiąć, byłoby super.
0

-=Dexter=-

-=Dexter=-

Łysy Super Zając!!!

• Użytkownik
  • 3194 postów
to bardzo proste - pad od PC ma inna budowe a konsola nie posiada odpowiedniego "sterownika" zeby go obsluzyc. jedyne co ewentualnie mozna by bylo zrobic to sprobowac uzyc go pod linxem. ale rowniez watpie zeby w tym wypadku dzialal...
0

Pecus

Pecus

Very Easy

• Użytkownik
  • 26 postów
Nie jest to tak proste jak twierdzisz.... Mam pada "znanej i lubianej firmy" Medion. Ktory dziala doskonale z Xboxem (wszystkie funkcje sa obslugiwane) i TYM SAMYM zlaczem dziala takze z komputerem PC (sa dwie wtyczki - xboxowa i USB, ale w srodku sa polaczone, wiec idza nimi TE SAME sygnaly). Co wiecej Windows XP SP2 wykryl mi go i zainstalowal bez zadnych sterownikow.

Wiec z ta "inna budowa" to kolega fantazjuje.
0

Guest_MCL_*

Guest_MCL_*
  • Gość
CYTAT(Pecus)
Ktory dziala doskonale z Xboxem (wszystkie funkcje sa obslugiwane

Możesz obsługiwać nim linuxa ?
CYTAT(Pecus)
Co wiecej Windows XP SP2 wykryl mi go i zainstalowal bez zadnych sterownikow.

Mi też zainstalował bez niczego 10 innych padów, które pod xboxem nie chodzą pod żadną przejściówką USB.
CYTAT(Pecus)
Wiec z ta "inna budowa" to kolega fantazjuje.

Patrząc na te dwa ostatnie posty nie wiem kto fantazjuje bardziej tongue.gif
0

-=Dexter=-

-=Dexter=-

Łysy Super Zając!!!

• Użytkownik
  • 3194 postów
CYTAT(Pecus)
Mam pada "znanej i lubianej firmy" Medion.

pewnie mowisz o tym ktory dziala z xboxem, ps2 i PC. ale jest to pad ktory ma wymieniona kompatybilnosc z xboxem. z xboxem nie bedzie dzialal typowy pad od PC. przynajmniej z takim sie nie spotkalem.
0

Pecus

Pecus

Very Easy

• Użytkownik
  • 26 postów
Pisze o tym bezprzewodowym. Dziala z Xboxem (i oczywsiscie dziala ze wszystkim, w linuxie tez, choc nie wiem po co komu pad w linuxie, a bardziej nie wiem po co komu linux na Xboxie - bo to masakra). A co do kompatybilnosci, to rozbieralem odbiornik tego pada. W srodku jest standardowa obsluga USB, a przejsciowki do Xboxa i PS2 nie maja nawet grama elektroniki - po prostu te same "4 druty" podlaczone do innych wtyczek.
Tak wiec ten pad jest standardowym padem USB do PC i jednoczesnie tym samym USB jest podlaczony do Xboxa i tam jest standardowym padem Xboxowym (co ciekawe do PSX tez jest podpiety tym samym USB) smile.gif

Tak wiec nie zakladalbym z gory, ze zaden PCtowy pad nie zadziala z Xboxem.

Tak na marginesie naprawde dobre pady to sa (choc o innych produktach mediona mam zgola odmienna opinie). Kupilem takie 4 za 25zl sztuka, akumulatory trzymaja miesiacami, zasieg b.dobry, wszystkie funkcje (w tym analogowe cyngle, choc tego nie widac) obsluguja doskonale, a ja mam dwa pady w Xboxsie (choc prawie nie gram, a do XBMC mam pilota), jeden do PC i jeden rezerwowy wink.gif... a to wszystko za 100zl.
0

Guest_MCL_*

Guest_MCL_*
  • Gość
CYTAT(Pecus)
Pisze o tym bezprzewodowym. Dziala z Xboxem (i oczywsiscie dziala ze wszystkim, w linuxie tez, choc nie wiem po co komu pad w linuxie, a bardziej nie wiem po co komu linux na Xboxie - bo to masakra). A co do kompatybilnosci, to rozbieralem odbiornik tego pada. W srodku jest standardowa obsluga USB, a przejsciowki do Xboxa i PS2 nie maja nawet grama elektroniki - po prostu te same "4 druty" podlaczone do innych wtyczek.
Tak wiec ten pad jest standardowym padem USB do PC i jednoczesnie tym samym USB jest podlaczony do Xboxa i tam jest standardowym padem Xboxowym (co ciekawe do PSX tez jest podpiety tym samym USB)

LOL, przespałem coś ? Sprawdzałem tego mediona pod linuxem i moge zaswiadzczyc, ze nie działa on pod nim tongue.gif Odbiornik , standardowa elektronika ? to o wiele wykracza ponad standard ;]
0

-=Dexter=-

-=Dexter=-

Łysy Super Zając!!!

• Użytkownik
  • 3194 postów
CYTAT(_Konrad_)
CYTAT(Pecus)
Tak wiec ten pad jest standardowym padem USB do PC i jednoczesnie tym samym USB jest podlaczony do Xboxa i tam jest standardowym padem Xboxowym (co ciekawe do PSX tez jest podpiety tym samym USB)

LOL, przespałem coś ? Sprawdzałem tego mediona pod linuxem i moge zaswiadzczyc, ze nie działa on pod nim tongue.gif Odbiornik , standardowa elektronika ? to o wiele wykracza ponad standard ;]

dokladnie  :razz:

podtrzymuje to co mowilem i napewno wielu to potwierdzi - pad ktory jest TYLKO do PC nie bedzie dziala z xboxem. jak ktos nie wierzy niech sprawdzi  :wink:  poza tym byly juz takie eksperymenty. mozna poczytac o tym w ktoryms ze starych tematow  :wink:
0

Pecus

Pecus

Very Easy

• Użytkownik
  • 26 postów
CYTAT(_Konrad_)
Sprawdzałem tego mediona pod linuxem i moge zaswiadzczyc, ze nie działa on pod nim tongue.gif Odbiornik , standardowa elektronika ? to o wiele wykracza ponad standard ;]

Ja tylko raz i tylko jednego linuxa sprawdzalem (XDSL) i dzialal.
A co do standardowej elektroniki. To w tym padzie i w jego odbiorniku (a wlasciwie to takze nadajniku, bo informacje o wibracjach nadaje), jest standardowa elektronika obslugujaca lacze szeregowe (w tym wypadku USB), oraz uklady radiowe (nawet na niezaleznych plytkach) transmisji szeregowej. Jakby odpiac te plytki w Padzie i jego odbiorniku a calosc polaczyc 4rema kablami tez powinno dzialac. Zakladam tez ze jakby wylutowac obie plytki mozna by z nich zrobic radiowy tor transmisji USB do dowolnych innych urzadzen.... oczywiscie nie wiadomo jaka maksymalna predkosc transmisji to obsluguje, zapewne niewielka, ale do klawiatury czy myszy pewnie by sie nadalo (ale to takie dywagacje wink.gif ).
A mi chodzi glownie o to ze nie ma zadnej konwersji sygnalow miedzy wtyczkami USB, Xbox i PSX. Po prostu wszedzie sa te same 2 sygnaly szeregowe i dwie linie zasilania.
0

Guest_MCL_*

Guest_MCL_*
  • Gość
No doobra, może z tym się zgodzę, ale nie zgodzę się z tym, że ten pad ma taką samą jednostkę sterującą jak te od pc'ta tongue.gif Po prostu, jest skonfigurowany do poprawnego działania z pc'tem, xboxem, ps'em. Te od pc są tylko do pc.
CYTAT(Pecus)
Ja tylko raz i tylko jednego linuxa sprawdzalem (XDSL) i dzialal.

TZN ?
0

Guest_CHARLIE_SIX_*

Guest_CHARLIE_SIX_*
  • Gość
Ok najpierw odpowiem na pytanie w temacie a potem wyjaśnię coś użytkownikowi Pecus.
Tak więc standardowy pad do PCta posiadający tylko i wyłącznie wtyczkę USB w życiu pięknym nie zadziała ci na xboksie.Bo jest jak mówi bartekc651 to jest prawda ponieważ xbox obsługuje tylko i wyłącznie hardware jednego pada czyli swojego.Natomiast są pady
takie jak kupił Pecus czyli takie których hardware ogólnie jest zbudowane pod architekturę konsoli, a na pcecie działają bo pod pcta sobie można bez problemu zrobić sterowniki pod cokolwiek na USB.Pecus niema tu znaczenia że "sygnał" do xboxa jest przekazywany po tym samym kablu (czy tu akurat bezprzewodowo) co do pcta bo tak czy siak jest to USB i w pcecie i w xboksie więc niema co zmieniać na inny kabel.Bo pozwól że cię oświece: Port pada w xboksie to po prostu port USB jeno z inną końcówką.Więc niema siły argument twój który mówi że do pcta i do xboxa podpina sie pada po tych samych kablach tu chodzi o to jak to uprościł konrad "jednostkę sterującą".
No dobra tak to jest z tymi padami a teraz....
CYTAT(Pecus)
linux na Xboxie - bo to masakra

$#$%#$%#%# z jakiej ty się choinki urwałeś koleś?To że nie wiesz co to jest i nie znasz możliwości tego systemu na xboksie nie oznacza że możesz pisać takie głupoty.Dzięki linuksowi możesz na xboksie palić płytki,uruchamiać gry z pcta,podpiąć na usb modem np neostrady.Ja to już robiłem i nie jest to nic trudnego.No dobra ale powiesz że "Nawet jak tyle na tym można na co mi to na xboksie"- no cóż jak nie rajcuje cię mały,cichy,oszczędny,wygodny oraz tani komputer stacjonarny to ja,ja już nie będę tego komentować.Chociaż popisać na gg z fotela, albo przejrzeć neta przeciez to bardzo wygodne. Jak mi nie wierzysz w możliwości xbox linux to niedługo się przekonasz kiedy ruszy strona z mego opisu bo będą na to wszystko tutoriale i to wideo, a i będzie do ściągnięcia specjalna wersja Xebiana  :razz:  przygotowana przeze mnie na której bedzie już wszystko zainstalowane Opera/mozilla/flash/java itd w najnowszych wersjach oraz oprogramowanie za pomocą którego w 2min podepniesz pod xa modem neostrady itd.Po prostu gotowy,skonfigurowany do pracy system tak, aby każdy kto na oczy linuksa nie widział od razu mógł z niego korzystać.Xebiana wybraliśmy z racji dużej szybkości działania i możliwością nie gorszym od np gentoox.Xebian jest po prostu najlepszą dystrybucją linuxa na xboxa.Może podstawowa wersja jest "goła" i nie skonfigurowana, ale tym zajmiemy się już "my" więc mam nadzieje ze kiedy strona wystartuje przekonasz się do xbox-linux :wink: Pozdro :razz:
0

Pecus

Pecus

Very Easy

• Użytkownik
  • 26 postów
To ja jeszcze tylko dodam, ze pad ten nie wymaga w Windows XP sterownikow!!!
A jak wiadomo pady od Xboxa (co sprawdzilem osobiscie) ich wymagaja. Tak wiec jest tu mala roznica.
Oczywiscie wspomniany pad moze po prostu obslugiwac jednoczesnie oba (a nawet 3, bo jeszcze PSX) protokoly i juz.
0

Guest_MCL_*

Guest_MCL_*
  • Gość
CYTAT
To ja jeszcze tylko dodam, ze pad ten nie wymaga w Windows XP sterownikow!!!
A jak wiadomo pady od Xboxa (co sprawdzilem osobiscie) ich wymagaja. Tak wiec jest tu mala roznica.
Oczywiscie wspomniany pad moze po prostu obslugiwac jednoczesnie oba (a nawet 3, bo jeszcze PSX) protokoly i juz.

Uparty jak osioł. Co z tego że nie wymaga , pięć innych padów moich i kumpli też nie wymaga i co z tego :?: Zresztą, niewymaga to złe słowo. Jedzie na standardowych sterach już prędzej. Że wymagają, to każdy głupi wie, nie po to microsoft robiłby konsolę, żeby jeszcze pada od niej implementował w swoj system.

Tiam, wszystko leży w elektronice tego pada. Mogę zrobić pada i go przeprogramować, żeby działał na GC, xboxie, ps2 i pc. Ale powiedz mi "geniuszu" czy obsłuży ci te 2 czy 3 urządzenia na raz ? oczywiście, że nie.
0

Pecus

Pecus

Very Easy

• Użytkownik
  • 26 postów
Wiec zrozum geniuszu, ze nie w ELEKTRONICE jak caly czas piszesz, lecz w OPROGRAMOWANIU (firmware) tego pada.
Elektronika jest taka jak w kazdym padzie czy urzadzeniu USB.

I o to wlasnie mi chodzi.
0

Guest_MCL_*

Guest_MCL_*
  • Gość
No to w firmware pada, co nie zmienia faktu że zwykłego pada od PC nie podłączysz do xboxa  :!:  :evil:  I skończ sie upierać, bo nie masz racji w tym wypadku.
0

lukaszshaq34

lukaszshaq34

Very Easy

• Użytkownik
  • 15 postów
Mam pada który ma 2 wyjscia na USB i PS2 i pod padem jest przełącznik PC , PS2...
I sprawdzałem ze na PC przez USB nie działa ale czy mozna jakos go przerobić zeby z końcówki PS2 poszedł na xbx??
0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych