Skocz do zawartości

XBOX 1 - masz jakieś pytania odnośnie konsoli ? Pytaj tutaj!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

SwiEty

SwiEty

Easy

• Użytkownik
  • 137 postów
  • GamerTag:SwiEtyCRX
1, Ja na stare pudełko wszystko nagrywam nero biggrin.gif Wszystko śmiga oczywiście można na płytach RW
2. Co do drugiego to niewiem ...
0

R4KET

R4KET

Überuser

• Użytkownik
  • 600 postów
  • GamerTag:R4KET
Otóż zauważyłem, że do X można zainstalować XBMC przez co staje się oprócz konsoli sprzętem multimedialnym, ale czy ta przeróbka potrafi odtwarzać RMVB?
0

Dołączona grafika Dołączona grafika
+ Metal + Rock + Reggae + Hardstyle + HipHop +

AMDTM

AMDTM

Medium

• Przyjaciel Xboxonline
  • 693 postów
Tak odtwarza pliki RMVB
0

czaman

czaman

Very Easy

• Użytkownik
  • 9 postów
Witam.

Posiadam starego X'a. Chciał bym wymienić dysk który posiadam na większy oraz zainstalować XBMC wraz z emulatorami na nintendo64. Aktualnie na dysku posiadam XBMC EVO i inne systemy oraz emulatory z GBA, NES, PS1, N64 oraz inne. Wszystko chodzi OK. Niestety nie ja go przerabiałem i nie wiem co i jak. Przeróbka jest chyba chipowa bios M8.
Jak to zrobić krok po kroku (rozebrać konsolę, zmienić dysk i zainstalować dasha) . Chciał bym zmienić dysk tylko z tego powodu aby nie zajeżdżać czytnika. Posiadam 80GB na ATA który w zupełności mi wystarczy.

Przeglądam ten temat: http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t=5466

przy okazji mam pytanie czy można to zrobić z jakiejś bootowalnej płyty np: wrzucam nowy pusty dysk, wkładam płytę i przeprowadzam instalację.
0

totylkoja

totylkoja

Very Easy

• Użytkownik
  • 3 postów
Resetowanie się EVO przy otwieraniu szuflady DVD

Witam
Wgrałem do swojego Xboxa 1.0 przy pomocy UXA (UAX ??) Evo i z grubsza wszystko działa. Ale wystarczy że uruchomię konsole bez płyty, poczekam na pokazanie się ekranu Evo, nacisnę przycisk otwierania DVD-ROM, szuflada zaczyna się wysuwać a Xbox resetuje się. Dokładniej to uruchamia się od początku a czy dlatego że się resetuje czy dlatego że coś źle ustawiłem to już nie wiem. Puki nie wgrałem tych plików z UXA niczego takiego nie było. Jeśli w konsoli już jest płyta (oryginał lub nie) i włączę Xboxa ten startuje normalnie, wczytuje grę i wszystko idzie normalnie. To co zrobiłem żle.

MArek
0

Szamot83

Szamot83

Easy

• Użytkownik
  • 428 postów
  • GamerTag:szamot83
czaman, Tutek jak rozebrać x'a, znajdziesz tu:
http://xbox.makii.pl/2008/01/26/jak-rozebrac-xboxa/
Jak zmienić dysk:
http://xbox.makii.pl/2008/01/26/jak-popraw...zy-dysk-twardy/
Jeżeli nie chcesz zachować nic z tego dysku, który masz teraz (savy itp.), to przejdź od razu do punktu 10. Sprawdź, czy pod napędem DVD masz chip, jeżeli nie, to sprawa się komplikuje. Jeżeli nie wiesz, czy masz chip, to wstaw zdjęcie płyty głównej.
Proponuję Ci użyć autoinstaller deluxe 4.30, ale jak coś, to masz na forum xzone installer (nie testowałem go).

totylkoja, nie wiem, o co Ci dokładnie chodzi, bo nie napisałeś precyzyjnie co zrobiłeś i co się dzieje. Nie startuje Ci dash? Jakich plików nie wgrałeś z UXA? Co to jest UXA? Sformatowałeś dysk?
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem, to nie startuje Ci system. Jeżeli tak, to napisz czy pokazuje Ci się napis Microsoft pod logo Xbox (podczas startu konsoli bez płyty)?
0

czaman

czaman

Very Easy

• Użytkownik
  • 9 postów
OK. Ściągnąłem Installer z tego tematu ze strony 1 - ten w 4 plikach (czy to jest ten cały autoinstaller deluxe 4.30 jeśli nie to proszę o link bo szukam i nie mogę znaleźć). Po rozpakowaniu nie ma obrazu iso lecz pliki w folderach (tak jak na załączonym zdjęciu), czy po wypaleniu tego na CD Xbox będzie się bootował po założeniu nowego dysku? X z tego co jest mi wiadomo przerobiony sprzętowo czyli wnioskuję że chip.

OK. Wszystko zrobione. Chodzi cycuś.
0

totylkoja

totylkoja

Very Easy

• Użytkownik
  • 3 postów
Resetowanie Xboxa ras jeszcze

Skoro nie wyraziłem się jasno to spróbuję jeszcze raz. Zrobiłem coś co chyba nazywa się 'softmod'. Dokładniej to wyjąłem dysk z Xboxa, odblokowałem, skasowałem wszystko z 'C', przegrałem z pliku (nie pamiętam nazwy uxa_all_version.rar czy jakoś tak) na dysk 'C' oraz 'E' to co było w załączonej instrukcji. Na koniec z powrotem zablokowałem dysk i włożyłem z powrotem do Xboxa. Xbox uruchamia się normalnie. Widzę nowe menu, na pewno nie oryginalny dashboard. W tle widać logo EvoX i bez problemu chodzę po nowym menu. Np przewijam do 'Lunch menu' albo setings/skins/backup' wszystko reaguje jak trzeba, mogę zmienić tło tego nowego dasha. Ale wystarczy że otworzę kieszeń DVD (naciskam ten większy guzik nad power) i dashboard zaczyna ładować się od początku a kieszeń sama się zamyka. Natomiast jeśli przy wyłączonym Xboxkie nacisnę ten większy guzik to po pierwsze Xbox sam się włączy a poza tym szuflada się nie chowa  i mogę włożyć płytę. Płyta się wczytuje i mogę uruchomić np. DVD2XBOX który ją skopiuje na 'f:games'. Czyli niby wszystko dobrze, ale jeśli znowu nacisnę ten guzik, kieszeń zacznie się otwierać i ...  To co już napisałem. Dashboard ładuje się d nowa a Xbox sam zamyka kieszeń. Ufff chyba teraz jest już dokładnie. No i na koniec oczywiście z dysku gry działają pięknie i wszystko ok.

MArek

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 ]
Już wiem zrobiłem 'Przeróbka software'owa by CUBE_6" a plik który wgrałem to uxe_complete_v0.0.0.rar

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 ]
no nie nowsza wersja uxe_complete_v0.2.2.rar
0

batek008

batek008

Very Easy

• Użytkownik
  • 7 postów
mam pytanie ale sie nie śmiejcie czy mozna jakos odpalic gry  z xboxa360 na normalnym xboxie  :!:

[ Dodano: Sro 19 Lis, 2008 ]
mam pytanie ale sie nie śmiejcie czy mozna jakos odpalic gry  z xboxa360 na normalnym xboxie  :!:[shadow=red:568f4f7232][/shadow:568f4f7232][shadow=blue:568f4f7232][/shadow:568f4f7232]
0

Macio aka Maszel

Macio aka Maszel

Wujek Dobra Rada

• Przyjaciel Xboxonline
  • 2951 postów
  • GamerTag:Maszel
nie
0

glabik

glabik

Easy

• Użytkownik
  • 468 postów
Gdzie mozna ustawic zrodlo rss w xbmc ?
0
*** Nie można dać wszystkim wszystkiego, bo wszystkich jest dużo a wszystkiego mało ***

batek008

batek008

Very Easy

• Użytkownik
  • 7 postów
a czy morzna przez jakiegos emulatorka gry z ps2 na xboxa :?:  plizzzz
0

bronq

bronq

Easy

• Użytkownik
  • 94 postów
Nie, nie moŻna wink.gif
0

batek008

batek008

Very Easy

• Użytkownik
  • 7 postów
to co moz na pżerobić albo w co mam grać ???????????
0

bronq

bronq

Easy

• Użytkownik
  • 94 postów
pRZerobić!!! Dzieci... pograj w Mario... NIE MA EMULATORA PS2 NA XBOXA!!!
0

zmora150

zmora150

Very Easy

• Użytkownik
  • 10 postów
CYTAT(bronq)
pRZerobić!!! Dzieci... pograj w Mario... NIE MA EMULATORA PS2 NA XBOXA!!!
Heh, ja ostatnio gdzie przeczytałem o jakimś sofcie co odpala gry na Xbox 360, ale się w tedy poskładałem. W PS2 na Xboxa jeszcze bym uwierzył, może jeszcze kiedyś się pojawi, ale w emu Xbox 360 ^^
0

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów
Witam!
Mam parę pytań.
1. Czy po przerobce soft-modowej (hot-swap) mozna zmienic dysk na wiekszy? Czy mozna od razu zrobic tak, ze wloze wiekszy dysk i go odblokuje? Czy moze jednak najpierw trzeba odblokowac ten xbox-owy, a potem nowy?

2. Czy mozna podlaczyc Xboxa do netu przy soft-mod?

3. Czy mozna podlaczyc Xboxa do PC przy soft-mod?

4. Czy mozna zrobic, by XBMC bylo defaultowym dashem przy soft-mod?

5. Czy mozna podlaczyc pada od PS2 do Xboxa? Mam konwerter dla PC, ktory to robi (czyli pady od PSX/PS2 dzialaja na pc). Czyli teoretycznie byloby to tak:
pad -> konwerter (pod usb) -> przeplotka usb (zeby podpiac w miejsce pada) -> xbox
Czy pojdzie mi wtedy pad?

6. Czy jest jakis sposob, by soft-mod z hot-swap'em byl bardziej bezpieczny? (podobno latwo uwalić kanal IDE i hdd z Xboxa). Ew. co robic, by nie zmniejszyc ryzyko zepsucia kanalu IDE i dysku.

To chyba wszystko :-) Dzieki za odpowiedzi.
0

totylkoja

totylkoja

Very Easy

• Użytkownik
  • 3 postów
CYTAT
"kakuzawa" Witam!
Mam parę pytań.
1. Czy po przerobce soft-modowej (hot-swap) mozna zmienic dysk na wiekszy? Czy mozna od razu zrobic tak, ze wloze wiekszy dysk i go odblokuje? Czy moze jednak najpierw trzeba odblokowac ten xbox-owy, a potem nowy?

Tyle co sie orientuję to nie przerobiony Xbox zawsze przy starcie chce odblokować dysk. Czyli chyba nie da rady podłaczyć nieodblokowany dysk.Natomiast jeśli masz plik eeprom.bin z zawartościa eeproma ze swojego Xboxa to przy pomocy HDD tools możesz dowolny dysk przygotować do pracy z Xbox'em

CYTAT
2. Czy mozna podlaczyc Xboxa do netu przy soft-mod?

podobno nie wskazane bo po wejściu na micro$ofta można zostać zbanowanym. Zresztą mi opcja "Live" zginęła po wgraniu EvoX. Mój nie oryginalny dash jej po prostu nie ma.

CYTAT
3. Czy mozna podlaczyc Xboxa do PC przy soft-mod?

Czy chodzi o połączenie FTP? Pewnie że można.

CYTAT
4. Czy mozna zrobic, by XBMC bylo defaultowym dashem przy soft-mod?

Na pewno można. To zależy od tego czym zastąpisz oryginalny dashboard

CYTAT
5. Czy mozna podlaczyc pada od PS2 do Xboxa? Mam konwerter dla PC, ktory to robi (czyli pady od PSX/PS2 dzialaja na pc). Czyli teoretycznie byloby to tak:
pad -> konwerter (pod usb) -> przeplotka usb (zeby podpiac w miejsce pada) -> xbox
Czy pojdzie mi wtedy pad?

6. Czy jest jakis sposob, by soft-mod z hot-swap'em byl bardziej bezpieczny? (podobno latwo uwalić kanal IDE i hdd z Xboxa). Ew. co robic, by nie zmniejszyc ryzyko zepsucia kanalu IDE i dysku.

nie robić hot-swapa tylko (to się chyba mądrze nazywa) "exploida". Albo w jakiś sposób odczytac eeprom i zgrać do pliku binarnego a wtedy HDD tools można odblokować, wgrać co się chce i znowu zablokować.

MArek
0

lukaszsss

lukaszsss

Very Easy

• Użytkownik
  • 2 postów
Mam pytanie. Zadziała mi kierownica albo pad z kompa na xboxsie 1 jak kupie kabel xbox- usb? Abo kierownica z xboxa na kompie ale nie wydaje mi się żeby działała.
0

parollo

parollo

Very Easy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • GamerTag:parollo
Witam wszytskich
Jestem nowym posiadaczem Xboxa z wgranym XBMC i przez to urodzilo mi sie kilka pytan min. jak nagrywac ISO moich zapasowych kopii gier-na ktore odp w koncu znalazlem -DVD Decrypter i wszytsko smiga .

Pozostale pytania bez odpowiedzi ktore mi zostaly to :
1 Czy jest jakas opcja aby odtwarzac dzwiek w filmikach 3gp ?(gdy odwarzam ów foramt nie mam dzwieku same video )
2 Czy jest mozliwosc aby w grach z opcja wlasnego soundtracku odtwarzac mp3 ? jesli tak to do jakiego katalogu mam je wgrywac .
3 W jakim katalogu sa zgrane traki audio,ktore zgralem przez orginaly soft przed przerobka ?

Prosze o wyrozumialosc gdyz odkopuje archiwa [niektore z nich przekonaly mnie do przerobki czego nie zaluje ani troche-media centrum rox ]na  tym forum jzu od jakiegos czasu i juz jestem lekko tym zmeczony gdyz nadal nie mam odp na reszte moich pytan a chce w koncu oderwac sie od kompa i pograc w spokoju =]
0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych