Skocz do zawartości

[TUTORIAL] Wymiana napędu - key + spoof

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

-=Dexter=-

-=Dexter=-

Łysy Super Zając!!!

• Użytkownik
  • 3194 postów
  • GamerTag:DexterPL
W związku z wieloma pojawiającymi się pytaniami na temat jak wymienić napęd w konsoli postanowilem napisac tutorial jak w szybki i prosty sposob przygotowac firmware dla nowego napędu. Opiszę to na przykładzie wymiany napędu samsung MS28 na Hitachi 0078 z ixtreme. Ale na początek troche teorii wink.gif

KEY (klucz)

Key jest to unikalny klucz napędu, ktory musi byc zgodny z kluczem plyty glownej. Jesli nie posiadamy keya nie uruchomimy żadnej gry poza demami z dysku lub plyty. Key na dzien dzisiejszy można tylko i wyłącznie zczytac z napędu i w razie jego utraty nie ma możliwości go odczytać z płyty głównej.

Tak wygląda przykładowy key: 4CFEFB391374D7D53A5F0D68DD3EE3A0

Jak odczytać oryginalny firmware wraz z keyem z danego napędu znajdziemy w innych tutorialach.

SPOOF

Jest to operacja zmiany modelu napędu który zapisany jest w firmware, gdyż konsola musi posiadać taki napęd jaki był w niej zamontowany pierwotnie. W naszym przypadku w konsoli był napęd Samsung MS28 i taki powinien w niej znależć sie spowrotem. Jednak dzięki spoofowi możemy zamontować inny dowolny napęd (w naszym przypadku Hitchi 0078). Jeśli tego nie zrobimy to konsola wyświetli błąd E66.

A więc:
- nie robimy spoofa jesli wymieniamy napęd na ten sam model (np Benq na Benq, Samsung MS28 na Samsung MS28 itd.). Wtedy wystarczy jedynie przepisać klucz do nowego firmware.
- robimy spoofa gdy zmienaimy napęd na napęd innej marki (np. Samsung na Hitachi, Liteon na Samsung itd.) lub napęd tej samej marki ale inny model (np.Hitachi 0059 na Hitachi 0078 itd.)

Co potrzebujemy:
- firmware z napędu który był w konsoli lub key lub plik key.bin
- firmware odpowiedni dla nowego napędu
- 360 Firmware Toolbox Ver.4.8

Przepisanie Klucza
Jeśli posiadasz już klucz nepędu przejdź do punktu 3.

1. Uruchamiamy 360 Firmware Toolbox Ver.4.8 i otwieramy firmware odczytane z napędu konsoli (Samsung MS28) klikajac na przyciak zaznaczony na rysunku.

2. Zaznaczamy i kopiujemy klucz napędu.

3. Otwieramy firmware dla napędu który ma się znaleźć w konsoli (Hitachi 0078). W miejscu zaznaczonym cyfrą 1 wklejamy nasz klucz a następnie kliamy na przycisk "Save Key". Jeśli posiadamy plki key.bin to otwieramy go w toolboxie (3) i klikamy "Save Key".

4. Nasz key został zapisany.

Dzięki temu mamy już firmware z kluczem naszej konsoli. Teraz jeszcze należy zrobić spoof gdyz nasz nowy napęd to Hitachi.

Spoof

1. Otwieramy nasze nowy firmware w Toolboxie i klikamy na Tools -> Spoof Firmware.

2. Wybieramy z listy napęd który pierwotnie był w konsoli (w naszym przypadku Samsung MS28) i klikamy na Apply Spoof.

3. Po kliknięciu na OK zobaczymy że nasz napęd będzie teraz wykrywany jako Samsung MS28

Teraz wystarczy tylko przeflashować nowy napęd i umieścić go w konsoli wink.gif
0

Ajn Sztajn

Ajn Sztajn

Easy

• Gość
  • 53 postów
Mam pytanie - czy do podmiany biosu w napędzie potrzebny będzie  konwerter napięć ( żeby nie włączać x tylko zrobić to za pomocą komp.)  czy mogę zostawić zasilanie z x ??? Gdzie można kupić taki konwerter ?
0

akir

akir

Very Hard

• Przyjaciel Xboxonline
  • 3221 postów
Dexter nie ma ixtreme 1.5 dla samunga ms-25
W takim razie powiedzmy że mamy.
Konsola z lite-onem wyciagamy key i chcemy go wsadzić do samunga ms-25 oczywiście na ixtreme 1.5
lub
Wymiana samsunga ms-28 na napęd samsung ms-25 jest to wykonalne?
Gdy chcemy zrobić spoof to przeciez wkleiłem klucz z napędu ms-28 do fw ms-28(bo nie ma ixtreme 1.5 dla ms-25) to nie ma jak robićwink.gif
0

akir

akir

Very Hard

• Przyjaciel Xboxonline
  • 3221 postów
Zapomniałem że można tak przekładać klucz z ms-28 do ms 25 na ixtreme 1.5
0

gumis144

gumis144

Easy

• Użytkownik
  • 237 postów
  • GamerTag:GumisSsPL
cześć, mógłbyś uaktualnić zdjęcia? bo te nie działają. Dzięki! i mam pytanie czy da sięzrobić zamianę Hitachi 0059 na Samsunga MS28? wszystko tak samo jak napisałes?

Użytkownik gumis144 edytował ten post wto, 02 cze 2009 - 20:00

0
http://gametrade.pl/u/gumis144 <--- Moje gry na wymianę/sprzedaż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych