Skocz do zawartości

Xbox w hd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
  • GamerTag:HUGOMOCNIK1991
Witam, mam pytanie, otóż podłączam swojego ix'a do telewizora lcd, hd 40 cali, poprzez kabel component i w xbmc nie moge zmienic trybu wyswietlania na 480p, 720p ani 1080p. Wie ktoś może dlaczego i co trzeba zrobić, żeby podane opcje były dla mnie dostępne?
0

Aeer

Aeer

Easy

• Użytkownik
  • 81 postów
kupic kabel HDMI! component nie opsluguje hd
0
Dołączona grafika

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
nie obsluguje? Jakie HDMI, zaszla chyba pomylka ja pisze o pierwszym xbox
0

ja__

ja__

Very Easy

• Użytkownik
  • 16 postów
a w oryginalnym dashu nie trzeba tego najpierw uaktywnić?
Przyznam, że strzelam, bo HD tV nie posiadam
0
abre tu mente

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów
Czy zmieniłeś system wyświetlania z PAL na NTSC (np. przez ENIGMAH)?
0

RuTo2

RuTo2

Easy

• Użytkownik
  • 240 postów
Zmienił ...bo nic by nie miał ...zapomnij  HD stary poczciwy xbox odpali tylko 900x600 to max -żeby płynnie chodziło...

Użytkownik RuTo2 edytował ten post czw, 23 wrz 2010 - 10:05

0
Kain zabił Abla grając w Quaka przez kabla.....:)

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
no ale, mam xboxa przerobionego sposobem Gangst3ra, w dashboardzie unleash x po podlaczeniu kabla component moglem ustawic rozdzielczosc jaką chciałem i super, RuTo2, to nie prawda co piszesz kilkanaście tytułów obsluguje rozdzielczosci 720p i 1080p, a niektore HDTV 480p, tez wygladaja swietnie na rodzielczosci hd, (Far Cry I:Evolution, Fable, fifa 07 itd). Lecz chciałem wykorzystac tą rozdzielczosc także do filmów hd, a to mozliwe tylko w xbmc, niestety rozdzielczosci nie moge zmienic.
0

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów

Wyświetl postUżytkownik RuTo2 dnia czw, 23 wrz 2010 - 10:04 napisał

Zmienił ...bo nic by nie miał ...(...)
Tu się nie zgodzę.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

glabik

glabik

Easy

• Użytkownik
  • 468 postów
Ja mam  kabel component, konsola ustawiona na ntsc i w rozdzielczości 720p hula aż miło :)
0
*** Nie można dać wszystkim wszystkiego, bo wszystkich jest dużo a wszystkiego mało ***

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
kakuzawa rzeczywiście, w ntsc wszystku hula, ale teraz mam pytanie, dlaczego tylko ntsc obsluguje wyzsze rozdzielczosci? Wiekszosc gier mam w pal, a w rozdzielczosci 720p i jeszcze w ntsc wygladaja gorzej niz na pal 480p. Czyli rozumiem zeby teraz pograc w hd to sciagac gry w ntsc?
0

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów
Nie ma czegoś takiego jak PAL 480p, taki format jest tylko przy konsoli w trybie NTSC...
Ogromna większość gier ma tryb 480p i wtedy można odpalić je w trybie NTSC (chyba jedyny wyjątek jaki pamiętam: GTA San Andreas PAL). Dlaczego NTSC ma więcej wartości? Nie mam absolutnej pewności, ale myślę, że dlatego, że jest bliższy formatom monitorów -> 30/60 fps (a nie 25/50, jak przy PAL), no i NTSC to standard typowo amerykański (no dobra, też japoński :P) ... wiadomo jakiej produkcji jest Xbox. :D
W NTSC 480p gry wyglądają gorzej niż w PAL 576i? Jesteś tego pewien? Różnica na korzyść 480p jest moim zdaniem znaczna.
0

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
teraz cały czas chyba korzystac bede z trybu ntsc, (enigmah), gdyz gierki w PAL tz chodzą w tym trybie, a znacznie lepiej wyglądają. Na początku troche, ale nie wiem dlaczego rozdraznił mnie jasniejszy ekran, lecz po włączeniu fify street w 720 p (a gra zrobiona jest w PAL) wbiła mnie graficznie w fotel. Pierwszy Xbox może dokonać niezłych rzeczy ;D. A wiesz w jakie gierki mozna pograc w trybie 720 p na xboxa? Wiem ze jest pare które obslugują tą rozdzielczosc, gdzies czytalem ze w ntsc powstalo ich nawet więcej, ale nie wiem jakie to gry.

Użytkownik hugomocnik edytował ten post pią, 24 wrz 2010 - 21:29

0

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów
Scarface, Syberia, X-Men Legends 1&2, The Warriors, Mortal Kombat: Armageddon, hmm... chyba jakiś był Crash Bandicoot (Crash Kart chyba)... a co mi tam... chwilka w google i google czyni cuda
0

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
a te gierki które mi wysłałes, trzeba pobrac w ntsc zeby działały w 720p? Czy mozna w pal i po prostu w enigmahu ustawic standart ntsc, i mozna grac w hd?
Wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc, w szczegolnosci Kakuzawa ;D ;). A i jeszcze jedno, wiem ze to wykracza za temat ale nie chce tworzyc nowego, a moze cos na ten temat wiesz. Mam przerobioną konsole, a wysuniecie tacki z plytą nie powoduje juz wylaczenia sie gry tylko jej zawieszenia, przez co jak chce gre wylaczyc musze ciagle resetowac konsole przyciskiem power. Czy nie ma innego sposobu, np restartowania pilotem?

Użytkownik hugomocnik edytował ten post nie, 26 wrz 2010 - 10:26

0

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów
Bardzo różnie sprawa wygląda z 480p i PAL, więc z wyższymi rozdzielczościami może być podobnie, poszukaj na google wpisując np.
"tytul gry" 720p pal
może trafisz na wyjątki.

Zamiast resetowania przyciskiem power:
IGR
0

hugomocnik

hugomocnik

Easy

• Użytkownik
  • 126 postów
fifa 07 działa w 720 p wygląda swietnie, ale w beczce miodu znalazła sie łyżka dziekciu, gra potrafi sie niezle przycinac, czy to normalne? Czy mozna to zmienic?
0

kakuzawa

kakuzawa

Easy

• Użytkownik
  • 138 postów
Jeśli nie przegrzewa Ci się konsola, to niestety, ale gra nie działa w 100% płynnie. Koniec końców - to tylko dobra wola developera/programisty, że udostępnił tryb 720p na konsoli starej generacji (Fifa Street 2 / Scarface też działają mniej płynnie w 720p niż w 480p, co jest oczywiste, bo obie gry w 720p wyglądają na prawdę dobrze...)
0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych