Skocz do zawartości

[T] Jak ustawić MTU (także optymalne)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Tireces

Tireces

Easy

• Użytkownik
  • 429 postów
Poradnik przeznaczony dla tych którzy chcieli podłączy Xboxa 360 do Usługi Live! za pośrednictwem komputera i przy sprawdzaniu MTU miały komunikat : FAILED ( oraz dla osób pragnących by ich przeglądarka otwierała strony z maksymalną prędkością.)

Jak sprawdzić optymalne MTU dla naszego kompa i łącza? To bardzo proste:

Klikamy na "start" następnie na "uruchom" wpisujemy: cmd i klikamy ok.
Ewentualnie możemu kliknąć "start" -> "wszystkie programy" -> "akcesoria" -> "Wiersz polecenia"

Teraz wpisujemy: ping -f -l 1400 www.jakaś-strona.pl ( np. www.xboxonline.pl albo www.projectmagma.net )

Jeśli otrzymałeś: przydługi komunikat z końcówką: Czas średni = xxx ( np.115) ms - to można zwiększyć MTU z 1400 na np 1425.( MTU nie może być większe niż 1500 )
Jeśli otrzymałeś komunikat: "Uplynał limit czasu zadania" to powinieneś MTU zmniejszyć.

Tym sposobem odszukujemy maksymalne MTU dla którego nie wyskakuje komunikat "Uplynał limit czasu zadania" ( dla mnie było to 1451 - neostrada )

Aby zmienić MTU śćiągamy programik CMTUTOOL

Rozpakowujemy go i odpalamy. W okienu wpisujemy nowe MTU ( dla najlepszych rezultatów wpisujemy o jeden mniejsze - więc jeśli w testach wyszło Ci 1451 to wpisz 1450 ) naciskamy "apply" i resetujemy komputer. I... mamy optymalne ustawienie MTU  ( Można zawsze powrócić do starego MTU naciskając "remove" )

Jeśli chodzi o xboxa 360 to szukanie optymalnego MTU nie jest konieczne dla poprawnego dzialania usługi Live! - wystarczy jedynie zmienić MTU na 1364 lub trochę większe.

Autor: Tireces

Masz pytania? Pisz tutaj-> LINK
+2
Post rekomendują: bushi11, Affiftsof,
"Friskiki beats ghosts! Friskiki beats Hunters!! Friskiki owns everything!!!"

janisozaur

janisozaur

Easy

• Użytkownik
  • 468 postów
Ło matko, to się trzeba natrudzić w windowsach tongue.gif
Pod linuksem wystarczy wydać polecenie tracepath:
KOD
misieq@wenus:~$ tracepath www.microsoft.com

1:  wenus.local (192.168.0.182)                            0.131ms pmtu 1500

(...)

Resume: pmtu 1500

Ostatnia linia wyjścia zawiera tzw. pmtu, czyli path MTU - MTU na całej drodze do określonego celu.
Teraz wystarczy zorientować się przez który iface idą pakiety do serwera Xbox Live oraz wydać polecenie:
KOD
ifconfig <iface> mtu <wartość pmtu>
przykładowo:
KOD
ifconfig eth0 mtu 1500

Spowoduje to zmianę aktualnwgo stanu, jednak po restarcie przywrócone zostaną wartości domyślne. Aby ustawić MTU na stałe, należy w /etc/network/interfaces dodać odpowiednią linię dla iface, np:
KOD
iface eth0 inet hcp

mtu 1500

+2
Post rekomendują: bushi11, Affiftsof,
Prywatne wiadomości służą do załatwiania prywatnych spraw.
Błogosławieni ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą

LePeK

LePeK

Very Easy

• Użytkownik
  • 2 postów
Witam. Mam problem z podłączeniem swojego X pod neta. Stosowałem się do tego poradnika. Test Karty sieciowej, adresu IP i serweru DNS przebiegły pomyślnie. Jednak wystąpił błąd przy MTU. Robiłem wszystko jak jest opisane w tym temacie, mój optymalny MTU to 1472, ustawiam tak w programie cmtutool, zatwierdzam i błąd nadal się pojawia. W czym tkwi problem ?
+1
Post rekomendują: Affiftsof,

Merti

Merti

Very Easy

• Użytkownik
  • 4 postów
Witam, od niedawna staram się ustanowić połączenie z Xbox Live, aczkolwiek początkowo miałem problem z DNSami, przebrnąłem przez to i jest już ok, kolejnym problemem jest MTU.
Mam internet radiowy, podłączony bezpośrednio do PC, do drugiej karty sieciowej jest podłączona konsola. Wszystkie testy wychodzą ok, do momentu sprawdzania MTU.
Za każdym razem, gdy ustawiam optymalny MTU, zrobię restart PC, sprawdzam w konsoli poleceń: ping -f -l 1444 www.google.pl i wyskakuje komunikat: "Pakiet musi być podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF.".
Pragnę podkreślić, że dokładnie przed restartem ze sprawdzeniem 1444 w konsoli poleceń było wszystko OK. Nagle po restarcie występują takie cyrki, i to się powtarza przy każdym ustawieniu MTU. Jest OK, po restarcie z ustawieniem tego, już nie.
Nie mam pojęcia co mam zdziałać.
+1

Bielik

Bielik

Jestem hardcorem!

• Użytkownik
  • 848 postów
  • GamerTag:Bielik PL
CYTAT(Merti)
Witam, od niedawna staram się ustanowić połączenie z Xbox Live, aczkolwiek początkowo miałem problem z DNSami, przebrnąłem przez to i jest już ok, kolejnym problemem jest MTU.
Mam internet radiowy, podłączony bezpośrednio do PC, do drugiej karty sieciowej jest podłączona konsola. Wszystkie testy wychodzą ok, do momentu sprawdzania MTU.
Za każdym razem, gdy ustawiam optymalny MTU, zrobię restart PC, sprawdzam w konsoli poleceń: ping -f -l 1444 www.google.pl i wyskakuje komunikat: "Pakiet musi być podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF.".
Pragnę podkreślić, że dokładnie przed restartem ze sprawdzeniem 1444 w konsoli poleceń było wszystko OK. Nagle po restarcie występują takie cyrki, i to się powtarza przy każdym ustawieniu MTU. Jest OK, po restarcie z ustawieniem tego, już nie.
Nie mam pojęcia co mam zdziałać.
Mam bardzo podobnie, czasem test przechodzi przez to MTU czasami nie :/ W tej konsolce Windows (cmd) mam ten sam napis "Pakiet musi być podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF."
+1

kantona

kantona

Ultimate

• Przyjaciel Xboxonline
  • 5844 postów
A ja mam pytanie - czy ktoś z was po zmianie MTU na "lepszy" zauważył zmniejszenie lagu w grach ? Bo spotkałem się z taką wypowiedzią na innym forum ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć  :razz:
+1
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Bielik

Bielik

Jestem hardcorem!

• Użytkownik
  • 848 postów
  • GamerTag:Bielik PL
A można jakoś oszukać MTU?
+1

janisozaur

janisozaur

Easy

• Użytkownik
  • 468 postów
Bielik, MTU w teorii można oszukać, ale wymagałoby współpracy dwóch końców (a dokładniej rzecz biorąc dwóch bram), zatem wersja dla ciebie - nie da się.
kantona, praktycznie, jeśli sieć jest relatywnie "czysta" - tzn. pakiety nie będą gubione, to oczywiście lag się zmniejszy, jeśli tylko zostanie rozsądnie wykorzystany, choć relatywnie mało. Sytuacja nie tylko jest możliwa, ale i bardzo prawdopodobna, żeby mieć pewność sprawdź, jaką wielkość mają pakiety przy różnych MTU - wtedy uzyskasz jednoznaczą odpowiedź.
+1
Prywatne wiadomości służą do załatwiania prywatnych spraw.
Błogosławieni ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą

dagusek99

dagusek99

Very Easy

• Użytkownik
  • 32 postów
ehhh nie kumam mi wyszlo : http://img137.imageshack.us/my.php?image=beztytuuzn2.png
+1

bobhoskins

bobhoskins

Very Easy

• Użytkownik
  • 5 postów
CYTAT(LePeK)
Witam. Mam problem z podłączeniem swojego X pod neta. Stosowałem się do tego poradnika. Test Karty sieciowej, adresu IP i serweru DNS przebiegły pomyślnie. Jednak wystąpił błąd przy MTU. Robiłem wszystko jak jest opisane w tym temacie, mój optymalny MTU to 1472, ustawiam tak w programie cmtutool, zatwierdzam i błąd nadal się pojawia. W czym tkwi problem ?

Mam ten sam problem co LePeK. Ktoś może coś poradzić?
+1

ramzesiko

ramzesiko

Very Easy

• Użytkownik
  • 7 postów
A ja nawet jak wpisze MTU 1500 to nie mam "Uplynał limit czasu zadania", nawet jak dam 3000  :neutral: czy to normalne?? to co w tym programie mam wpisac 1500 MTU ?
+1

kapec

kapec

Very Easy

• Użytkownik
  • 4 postów
Witam po roku pezproblemowego połaczenia z xboxlive pojawił mi się problem z MTU. Zastosowanie się do powyższego poradnika nic nie pomogło. Czy jest może jakieś inne rozwiązanie tego problemu? Nie rozumiem jak to sie wogóle dzieje że rok spokojnie sobie śmigam a tu nagle bez wprowadzania żadnych zmian w ustawieniach pojawia się taki problem czy winna może być tu Neostrada?
+1

Marcjius

Marcjius

Very Easy

• Użytkownik
  • 2 postów
Robie tak jak jest opisane w poradniku ustawiam na 1380 ( na różne ustawiałem) i żadne nie działa MTU FAILED , co nikt na tym forum nie potrafi nam pomóc  :!:  :?:

[ Dodano: Nie 09 Lis, 2008 ]
Co nie potraficie mi pomóc ?  :cry:
+1

piokop

piokop

Very Easy

• Użytkownik
  • 4 postów
Wychodzi na to że albo nikt nie potrafi, albo nie chce pomóc na tym forum...też szukam pomocy, przeczytałem wiele postów, próbowałem poradników itp. i nic. Podejrzewam że problem może tkwić w routerze który jest nie akceptowany przez M$. Ale np. w moim wypadku nie może tak być bo nie łącze się przez router tylko bezpośrednio z kabla...
A dziś nagle włączam, robię test połączenia i przeszedł test MTU! tylko stanął na Xbox Live!(falied) ale teraz sytuacja wróciła do normy(dalej falied na MTU)
+1

V8 ARON

V8 ARON

Easy

• Użytkownik
  • 397 postów
A jak ktoś próbuje połączyć się bez udziału kompa, tylko bezpośrednio przez modem i test też staje na MTU?
+1
Obecnie gram: Forza 2, czyli powrót do korzeni X360 :D
W kolejce sobie czekają: NFS Undercover, NFS Carbon & ProStreet, BAJA Edge of Control i Midnight Club L.A.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Auta "wiozą" mnie przez całe życie - pasja, która przyniosła uznanie i przerodziła się w pracę...
www.amerykany.v10.pl

XBOX 360 100% original - bez przeróbek...bez kłopotu!

piokop

piokop

Very Easy

• Użytkownik
  • 4 postów
No ja właśnie tak podłączam(bezpośrednio) i staje na MTU

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić router i może to (chociaż szczerze mówiąc nie wiem jak) rozwiąże problem. Będę informowałtongue.gif
0

lex

lex

Easy

• Użytkownik
  • 144 postów
  • GamerTag:STory
Xbox Liva a internet w Aster.

Mam problem .Jak podłączam bezpośrednio do modemu zatrzymuje sie na Mtu

a jak przez sieciówkę na ip ...

:idea: o co chodzi
0

Kailenaa

Kailenaa

Very Easy

• Użytkownik
  • 4 postów

Taki problem mam gdy robie wg poradnika..... i jak duzo innych  osob -.- Probowalem kilka ruznych kombinacji MTU, nic nie pomoglo dalej xbox live sie na tym zatrzymuje

[ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 ]
CYTAT(Kailenaa)
Obrazek
Taki problem mam gdy robie wg poradnika..... i jak duzo innych  osob -.- Probowalem kilka ruznych kombinacji MTU, nic nie pomoglo dalej xbox live sie na tym zatrzymuje

Ten problem juz rozwioazany... dalej problem z MTU, failed przy sprawdzaniu :||
0

Kolotek

Kolotek

Easy

• Użytkownik
  • 158 postów
  • GamerTag:kolotek5
Widzę , że każdy ma problem z tym MTU a nikt z forum nie potrafi pomóc , heh przykra sprawa , bo ja też na tym MTU stanąłem ale po moich testach ( kilku godzinnym bawieniu sie z tym MTU , działałem jak mogłem wychodzi ze moję łącze 1024 nie może chyba osiągnąc minimalnego MTU jaki potrzebuje Live! ( 1364) Mój wyciaga tylko 1265 więcej nie pójdzie bo już wyskakuje : Pakiet musi być podzielony na fragmenty , M$ spie***ił sprawę ;/

Użytkownik Kolotek edytował ten post pią, 10 kwi 2009 - 15:20

0
Xbox 360 Premium 20GB ( Samsung) Ixtreme 1.41(2 pady) ---> Sony Bravia Full HD 40' ----->  8letni PC do używania internetu (Downloading.......) to mi wystarcza nie jestem hardcorowcem ;)

Daner0

Daner0

Medium

• Użytkownik
  • 995 postów
  • GamerTag:Daner0
To chyba zależy od dostawcy siecie także. Mam radiówke lokalną, od dziś u mnie jak i u kumpla ten sam problem z MTU... 2 lata było ok. Podłączam przez reuter, bezpośrednio, przez kompa i zawsze tak samo. Czy mgoe się domagać by dostawca coś z tym zrobił tak jak w przypadku NAT czy tutaj jestem w dupie?

Edit: Rozmawialem z dostawcą i zarzekał się że nic nie zmienił. Czy to możliwe że to MS coś spierdzilil?

Użytkownik Daner0 edytował ten post wto, 16 cze 2009 - 15:39

0
Jeśli się ze mną zgadzasz lub pomogłem Ci, kliknij

Słabe PC + xbox 360 + kino domowe + subwoofer + Samsung HDTV 32" + Bardzo Dobry PC +Net 2Mb/s (4Mb/s w nocy) + Xbox-sky + Playstation 3;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych